יום שלישי, 19 ביוני 2018

מידוף למחסן


בחירת מידוף למחסן בצורה נכונה משפיעה משמעותית על יעילות האחסון

אחד הדברים המשפיעים ביותר על אופן השימוש במחסן הינו כמובן המדפים הנמצאים בו, היות והם קובעים את גודל, סוג ומשקל החפצים שנוכל לאחסן במחסן, וכן את משך האחסון המירבי. לאור האמור, חשוב להשקיע מחשבה בבחירת מידוף למחסן, כאשר כיום ישנו מגוון רחב ביותר של מוצרים ומדפים שונים המאפשרים לכל אחד לבחור את המדפים המתאימים ביותר עבורו ואלו אשר עונים על צרכיו.

ראשית חשוב לבחור במדפים מחומר עמיד ואיכותי, כגון מדפי מתכת

מדפי מתכת למחסן הינם המדפים הנפוצים ביותר לשימוש במחסנים, הן ביתיים והן תעשייתיים, וזאת בשל היתרונות הרבים של מדפים מסוג זה. מדפי מתכת למחסן מאפשרים לנו לאחסן עליהם מוצרים גדולים וכבדים במיוחד, מבלי להסתכן בנפילת המדף או פגיעה במוצר. כמו כן, מדובר במדפים עמידים לאורך זמן המאפשרים לנו ליהנות מהם במשך שנים תוך כדי השקעה מינימאלית בתחזוקת המחסן ומדפיו. מדפים למחסן מסוג זה מגיעים כיום במגוון רחב של מתכות ומנגנוני הרכבה, כך שניתן להתאים אותם בצורה אופטימלית לצרכים שלנו.

כיום ישנו מגוון של מנגנונים המתאימים את המדפים לצרכים הספציפיים שלנו מהמחסן

הצורה הפשוטה ביותר של התקנת מדפים ישירות לקיר אמנם עדיין נמצאת בשימוש, אולם היא יעילה בעיקר במחסנים קטנים בהם התחלופה אינה רבה. מדפים למחסן של מחסנים גדולים ופעילים צריכים להיות בעלי האפשרות לשנות את מבנה המדף לפי צורך, ולכן כיום עושים שימוש במערכות מידוף מודולאריות אשר מאפשרות שינוי של מיקום המדפים ללא איבוד מיעילותם ובטיחות השימוש בהם. בצורה זו אפשר לנצל את שטח המחסן באופן מיטבי תוך התאמתו למוצרים המאוחסנים בו בכל רגע נתון.

מערכות שונות מאפשרות לנו גם לנהל את תחלופת המוצרים בצורה פשוטה

מלבד מידוף מודולארי, ישנן עוד שתי מערכות המאפשרות לנו לנהל את המוצרים במחסן בקלות. ראשית, מערכות דרייב-אין הינן מערכות המאפשרות למלגזה להיכנס ולנוע בקלות בין המדפים, וכך מאפשרות ניהול פשוט וקל של המחסן כולו. בנוסף למערכות אלו, ניתן לעשות שימוש במערכות זרימה- מערכות המאפשרות הוצאה של מוצרים ללא קשר לסדר הכנסתם למחסן, כך שמוצרים שהוכנסו ראשונים יוכלו לצאת ראשונים. מערכת זו פועלת על בסיס גלגליות המאפשרות הנעה של המוצרים על המדפים, והיא מתאימה במיוחד למחסנים בהם ישנה משמעות לתוקף המוצר.

המגוון של סוגי מדפים למחסן מאפשרים לכל אחד לבחור את הסוג המתאים עבורו

בחירה נכונה של מדפים למחסן מאפשרת לנו לנצל את החלל בצורה מיטבית, ולכן חשוב להשקיע מחשבה וזמן בבחירת מידוף למחסן. מגוון המוצרים הקיימים כיום בשוק בתחום זה מאפשרים לכל אחד לבחור את המדפים המתאימים ביותר עבורו, להתאים אותם לצרכיו ולאופן האחסון הרצוי, וליהנות לאורך זמן ממחסן יעיל ונוח לשימוש.
המאמר "מידוף למחסן" פורסם לראשונה בטמבלר קומקפטוס
Via smartcompactus.tumblr.com June 20, 2018

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה